Спіймати Кайдаша

«Спіймати Кайдаша» — український 12-серійний телесеріал 2020 року, створений компанією «ПроКіно» для телеканалу СТБ. Сюжет телесеріалу заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Прем’єра телесеріалу відбулася 2 березня 2020 року на телеканалі «СТБ». Попри значний успіх серіалу, в інтерв’ю українським ЗМІ сценарист та шоуранер проєкту Наталка Ворожбит неодноразово стверджувала, що не планує створювати другий сезон, оскільки, за її словами, для неї «це завершена історія». Проте й не виключає повністю такої можливості, якщо їй забезпечать «комфортні умови» для написання сценарію другого сезону, дозволивши писати 1,5 року.

Ворожбит також зазначала, що було відзнято багато сцен, які так і не увійшли до кінцевої версії телесеріалу, й існує ймовірність, що телеканал СТБ випустить «розширену режисерську» версію першого сезону з вирізаними раніше епізодами.

Сюжет

Сюжет лише віддалено заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», події якої розгортаються у 1860-их роках через декілька років після скасування кріпацтва, оскільки творець серіалу Наталка Ворожбит зробила чимало змін у першоджерелі: вона перенесла події у період 2000/2010-их років та додала багато нових сюжетних ліній.

Події телесеріалу «Спіймати Кайдаша» розгортаються хронологічно з 2005 по 2014 роки. Тобто протягом 9 років у період вже після відновлення незалежності України у 1991 році.
Основні сюжетні лінії телесеріалу розгортаються навколо віковічної проблеми протистояння двох поколінь однієї родини — покоління батьків та дітей. Сюжет телесеріалу повниться різними драматичними конфронтаціями між усіма членами родини. Та врешті апогей подій приходить у 2014 році, коли сім’ю розділяє Революція гідності.
Один із синів Кайдашів — Лаврін — у важкі для України часи проявив свої патріотичні погляди та долучився до боротьби за незалежність України. Він пішов добровольцем на війну, захищати Україну супроти російської агресії. Водночас, інший Кайдашів син — Карпо — пристав на москвофільські позиції. Він став прихильником Росії, звинувачуючи «майданутих» в Революції гідності та в окупації Криму і Донбасу Росією.

Остання, 12-та серія закінчується відкритим фіналом.

Актори

Огляд серіалу «Спіймати Кайдаша»

[anycomment]